Turul Autósiskola

A B kategóriás jogosítvány egy nemzetközi kategóriát jelöl

B kategóriával vezethető járművek és azok szabályai:

•  Személyautó vagy kistehergépkocsi
  • 3.500 kg-nál nem nagyobb a megengedett legnagyobb össztömeg
  • 9-nél több személy szállítására nem alkalmas (a vezetőt is beleértve)
  • 4, vagy több kereke van, valamint:
  • a moped (segédmotorkerékpár) max. 40 km/
  • a lassú jármű (max. 25 km/h)

•  Pótkocsi vontatására: „B” kategóriás jogosítványoddal könnyű pótkocsit (max. 750 kg megengedett legnagyobb össztömeg) is vontathatsz, ahol a két összekapcsolt jármű (azaz a járműszerelvény) megengedett legnagyobb össztömege a 4250 kg-ot nem haladja meg. Nehéz pótkocsit (750 kg-ot meghaladó megengedett legnagyobb össztömeg) is vontathatsz, ám a két összekapcsolt jármű együttes össztömege a 3500 kg-ot nem haladhatja meg, és a nehéz pótkocsi nem lehet nehezebb, mint a vonó gépkocsi.
  • A megengedett legnagyobb össztömeg a forgalmi engedély bejegyzése alapján állapítható meg.
  • Ha kezdő vezető vagy, a vezetési jogosultság megszerzésének napjától számított két évig, − a Magyar Honvédség kezelésében lévő járművek kivételével nem vontathatsz pótkocsit.

Újdonság!!! KRESZ tanfolyam az INTERNETEN

ONLINE KRESZ az autó jogosítványnál!

•           Van időd tantermi oktatásra eljárni 2-3 hétig? Minek?
  •           A hivatalos e-learning KRESZ tanfolyam akár FÉL NAP ALATT
  •           elvégezhető! és AZONNAL kezdhetsz!
  •           Nincs ide-oda utazgatás, rugalmas, akkor tanulsz amikor kedved van
  •           és időd engedi.

Asztali nézet